polskienglishdeutsch

Kulki Zasady Turniejowe Ringer - Koła.

Epoka: XIX wiek

Region: Ameryka Północna


Gra w kulki – Ringer – czyli w koła lub orbity.

Liczba graczy: 2 do 6 ( ewentualnie dwie, trzy drużyny)

Pole gry wyznacza koło o średnicy 10 stóp.

Sprzęt: kulki do gry przynajmniej 14 kulek w tym jedna większa.

13 mniejszych kulek zwykle jest ustawionych w małych odstępach w krzyż na środku pola. Czasem są one po prostu losowo rozsypane na polu.

Cel Gry:

Wybić jak najwięcej kulek po za pole gry.

Zasady:

Rozpoczynającego grę wybiera się poprzez wykonanie pierwszego uderzenia lub rzutu. Gracz z ręki strzelając kulką jednym palcem stara się umieścić swoją kulkę jak najbliżej linii końcowej pola. Gracz, którego kulka zatrzymała się najbliżej krawędzi pola rozpoczyna grę.

Pierwszy rzut w grze w kulki marmurki   

Dalsza gra polega na wybijaniu kulek z koła za pomocą wystrzelonej z ręki większej kulki. Pierwszy strzał gracz wykonuje z poza koła. Po udanym wybiciu kulki gracz zabiera wybitą kulkę i kontynuuje wybijanie. Dokonując następnego strzału z miejsca, w którym zatrzymała się większa kula.

Kolejny strzał w grze w kulki   III strzał w grze w kulki ( Graw kulki)

Jeśli gracz nie trafił lub nie wybił żadnej kulki, wtedy kończy wybijać. Jeśli gracz wybił kulkę z pola gry, ale także większa kulka została w ringu, wtedy gracz kończy wybijanie i musi za tą kulkę podłożyć inną kulkę.

Gra się kończy, gdy zostaną wybite wszystkie kulki.

Warianty:

Każdy gracza daje do puli tyle samo kulek i każdy gracz ma swoją własną kulkę do strzałów.

Kulki zdobyte w grze należą do gracza.

Jeśli gracz nie wybił żadnej kulki a jego większa kulka została w kole, w bardziej radykalnym wariancie musi oddać wszystkie zdobyte kulki.

 

Angielski Ring - Ring Taw.

Gra w kulki w Angielskie Koło - RING TAW

Angielski Ring:

Gracze: min. 2.

Zestaw: Każdy z graczy daje pięć kulek do środka. Każdy powinien mieć także swoją kulkę do strzelania.

Pole gry stanowi kółko, w którym umieszcza się kulki a linia strzałów oddalona o minimum metr od kółka z kulkami. Gracze zachowują tylko swoje kulki do strzelania z ręki.

Gracze strzelają na zmianę. Jeśli gracz wybił kulkę z koła i jego kulka do strzałów także opuściła koło strzela dalej i zabiera wybitą kulkę. Jeśli nie wybił żadnej kulki, to kolejka przechodzi do następnego gracza.

Jeśli kulka do strzałów gracza pozostała w kole, musi on użyć innej kulki do strzałów. Jeśli nie ma już kulek wypada z gry.

Gra kończy się po wybiciu wszystkich kulek z ringu.

Zwycięstwo –Cel: Wygrywa gracz, który wybił najwięcej kulek.  

Podobne strony
•  Marble - Gra w kulki - Marmurki
powrót

Aktualności

V Podwawelskie Spotkanie z Grą Historyczną... stworzone dla Ciekawych świata.

Zapraszamy na V Podwawelskie Spotkanie z Grą Historyczną i Strategiczną stworzone nie tylko dla miłośników gier planszowych i historii, ale każdej osoby ciekawej świata i lubiącej dobrą zabawę. Będzię mozna odkryć wspaniałe dziedzictwo dawnych rozrywek. tradycyjne gry naszej marki z różnych epok i kultur: szachy Wikingów, Senet - Najstarsza gra Świata, Fortece Polską, średniowieczne warcaby i wiele innych. Będziemy grać w wiele gier historycznych. Będzie można poznać i pograć w historyczne gry strategiczne: Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego Virgin Queen, Sekigahara, 1863 - pierwsza w Polsce gra o Powstaniu Styczniowym, Sciezki Chwały, Orzeł i Gwiazda,Zimna Wojna i wiele innych.  Kiedy i gdzie: Gramy w MDK Dom Harcerza od piątku 24.04.2015 do niedzieli 26.04.2015: piątek: 16.00 -24.00, sobota 10.00 - 24.00 i niedziela 10.00 - 16.00.   Zapraszamy. 

Więcej

Wieczór z grami libańskimi w Domu Bretanii w Poznaniu

Zapraszamy 27.03. (piątek) g. 18:00 Wieczór z tradycyjnymi grami libańskimi Szansa na zagranie w Tryktraka (prawdopodobnie najlepsza gra losowa świata), Alquerque (arabska poprzedniczka warcabów), Królewską Grę w Dwadzieścia Pól, Senet (najstarsza gra świata), Damę (Warcaby Tureckie) czy w Mancalę (gra w poruszanie kamieni) przy herbacie libańskiej. http://www.dombretanii.org.pl/pl/item_194.html   Fundacja Poznań Ille-et-Vilaine Dom Bretanii Stary Rynek 37 61-772 Poznań POLSKA

Więcej