Które gry kościane są najlepsze?

Gra w kości jest znana od setek lat, ponieważ z małych sześcianów z wydrążonymi kropkami korzystali już Starożytni. Warto wspomnieć, że standaryzacji przepisów gry dokonali jednak przedstawiciele firmy Milton Bardely. To od tego czasu kostkami rzucają ludzie na całym świecie i jest to przede wszystkim forma gry towarzyskiej, jednak ma wielu zwolenników także wśród bywalców kasyn. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, które z nich są najbardziej popularne?

Yahtzee – najpopularniejsza odmiana gry w kości
W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 4 graczy, a każdy z nich rzuca pięcioma typowymi kostkami do gry. Potem kolejne z otrzymanych układów oczek są odpowiednio punktowane. Co ciekawe, wbrew pozorom w osiągnięciu celu, którym jest uzyskanie jak największej liczby punktów, nie liczy się tylko łut szczęścia. Bardzo ważna jest także umiejętność kalkulacji. Dlatego mając to na uwadze, każda osoba w trakcie kolejnych rzutów kompletem pięciu kostek musi obrać pewną strategię. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, że następny rzut musi być dopasowany do jednej z kilku kategorii. Oczywiście wybór ten ma z kolei bezpośrednie przełożenie na ilość zdobytych punktów. Pamiętaj – w tajniki tej gry należy jednak wprowadzać się stopniowo, ale zapewniamy, że każdy, kto je pozna, będzie bawił się wyśmienicie.

Kościany poker – dla tych, którzy nie lubią kart
Przede wszystkim ta gra znana jest pod nazwą Kości pełne. Oczywiście obowiązują w niej zasady nieco podobne do tych, które rządzą grami karcianymi. Dlatego można zatem, rzucając kośćmi, uzyskać parę, dwie pary, trójkę, karetę, nieparzyste, parzyste, małego strita, dużego strita, fulla, pokera i szansę. Rzecz jasna każdy z uzyskanych układów ma też, co zrozumiałe, odpowiednią liczbę punktów. Zwykle najbardziej opłacalny jest ten układ oczek, który nazwano pokerem, składa się on z pięciu tych samych wartości na kościach. To wtedy sumuje się wszystkie uzbierane punkty i do łącznej sumy dodaje 50. Jednak w przypadku pozostałych układów ich ilość jest odpowiednio mniejsza. Oczywiście faktem jest jednak to, że gra jest bardzo emocjonująca i można przy niej bardzo miło spędzić wolny czas.

Crapless Craps – rozgrywka rodem z Las Vegas
Zdecydowanie to łatwiejsza odmiana gry znanej bywalcom kasyn. Przede wszystkim w pierwszej kolejności polega na tym, by obstawiać to, jaka liczba oczek wypadnie na wyrzuconych kościach. Natomiast jeśli wypadnie 7, wtedy wygrywają wszystkie te osoby, które postawiły na tak zwany „pass line”. Poza tym trzeba też pamiętać o tym, że liczby 2, 3, 11 i 12 ustalają punkt docelowy rzutu, który zostanie wykonany w dalszej kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *