polskienglishdeutsch

Senet - Królewska Gra Faraonów

150.00 PLN brutto

złóż zamówienie

Starożytna gra egipska, o głębokim znaczeniu symbolicznym. W tą najstarszą  grę planszową, symbolizującą podróż duszy do zaświatów, grali władcy Egiptu Faraonowie i ich rodzinny. Według egipskich mitów grali w nią także Bogowie.

W Seneta grał Tutenchamon, piękna królowa Neferetiti, władczyni Egiptu Hatszepsut i Thot bóg mądrości. W grobowcach królewskich  znajdywano piękne bogato zdobione plansze do Seneta. 

Senet w wspaniały sposób łączy cechy gier wyścigowych z grami strategicznymi. Wynik rozgrywki w największym stopniu zależy od strategii gracza. Czynnik losowy zaś czynni grę bardziej emocjonującą.

Epoka: Starożytność

Region: Afryka


Zasady

W grze bierze udział dwóch zawodników każdy z nich ma do maksymalnie 7 pionów.

Cel Gry

przejście całej planszy i opuszczenie jej przechodząc przez przynajmniej jedno pole specjalne zwane domem piękna.

Rzuty

wykonuję się czterema specjalnymi patykami, z których każdy jest pomalowany z jednej strony. Przy rzucie liczba pokolorowanych patyków wyznacza liczbę pól jaką się wykonuję. Rzuty wykonuję się i zapisuję, aż wypadnie pechowe dwa lub trzy.

Ruchy

Wartości kolejnych rzutów można wykorzystać w różnej kolejności poruszając jednego bądź więcej pionów własnych. Nie można dzielić wartości rzutu ani dodawać. Na jednym polu może się znajdować tylko jeden pionek.

Bicie

Zachodzi przez wejście swoim pionem na pole, na którym znajduję się pion przeciwnika. Pion zbity przechodzi na pole, z którego został zaatakowany.

Ochrona

Gdy obok siebie na sąsiednich polach w rzędzie pionowym znajdują się pionki jednego zawodnika są one chronione i nie można ich bić.

Pola specjalne

Aby wyjść z planszy czyli dojść do nieba należy wpierw wejść pionem do Domu Piękna. Aby się tu znaleźć trzeba rzucić tyle oczek ile pól dzieli pionka od tego pola. Dom Wody jest to pechowe pole. Gdy się do niego trafi można  z niego wyjść prosto do nieba, gdy wyrzuci się 4, ale wtedy rzuca się tylko raz na kolejkę i reszta pionów stoi, albo wychodząc pionem do Domu Odrodzenia (Pole 14).Do domu wody trafia się, gdy pionek został zbity na którymś z pól specjalnych, albo gdy gracz musi ruszyć pionka z domu piękna a wypadło mu jeden albo inne pola są zajęte.

Podobne strony
•  Senet
powrót

Aktualności

V Podwawelskie Spotkanie z Grą Historyczną... stworzone dla Ciekawych świata.

Zapraszamy na V Podwawelskie Spotkanie z Grą Historyczną i Strategiczną stworzone nie tylko dla miłośników gier planszowych i historii, ale każdej osoby ciekawej świata i lubiącej dobrą zabawę. Będzię mozna odkryć wspaniałe dziedzictwo dawnych rozrywek. tradycyjne gry naszej marki z różnych epok i kultur: szachy Wikingów, Senet - Najstarsza gra Świata, Fortece Polską, średniowieczne warcaby i wiele innych. Będziemy grać w wiele gier historycznych. Będzie można poznać i pograć w historyczne gry strategiczne: Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego Virgin Queen, Sekigahara, 1863 - pierwsza w Polsce gra o Powstaniu Styczniowym, Sciezki Chwały, Orzeł i Gwiazda,Zimna Wojna i wiele innych.  Kiedy i gdzie: Gramy w MDK Dom Harcerza od piątku 24.04.2015 do niedzieli 26.04.2015: piątek: 16.00 -24.00, sobota 10.00 - 24.00 i niedziela 10.00 - 16.00.   Zapraszamy. 

Więcej

Wieczór z grami libańskimi w Domu Bretanii w Poznaniu

Zapraszamy 27.03. (piątek) g. 18:00 Wieczór z tradycyjnymi grami libańskimi Szansa na zagranie w Tryktraka (prawdopodobnie najlepsza gra losowa świata), Alquerque (arabska poprzedniczka warcabów), Królewską Grę w Dwadzieścia Pól, Senet (najstarsza gra świata), Damę (Warcaby Tureckie) czy w Mancalę (gra w poruszanie kamieni) przy herbacie libańskiej. http://www.dombretanii.org.pl/pl/item_194.html   Fundacja Poznań Ille-et-Vilaine Dom Bretanii Stary Rynek 37 61-772 Poznań POLSKA

Więcej