Uncategorized

Żywność energetyczna: co jeść, aby walczyć ze zmęczeniem?

Żywność energetyczna co jeść, aby walczyć ze zmęczeniem

Wrażenie, że zawsze jesteś słaby, ogólny spadek energii, uczucie szczególnie zmęczenia to przejawy, które dobrze znamy. Cyklicznie, w rzeczywistości zdarza się czuć się trochę” w dół “fizycznie, przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane, ale nie powinniśmy rozpaczać, ponieważ istnieją pewne “produkty energetyczne”, które możemy włączyć do naszej diety i które pomogą naszemu ciału odzyskać pozornie utraconą energię.

Sportowcy doskonale wiedzą, jak ważne jest wybieranie produktów, które wspierają nas z tej perspektywy, w rzeczywistości nasza Carmela Kia Giambrone przeprowadziła ankietę wśród trzech, aby wyjaśnić nam, które z nich są najlepszymi suplementami dla 100% naturalnych sportowców.

Co rozumiemy przez produkty energetyczne?

Co rozumiemy przez produkty energetyczneWiemy dobrze, że odżywianie to sposób, w jaki dostarczamy energię ciału. Dlatego nasza dieta powinna zawsze koncentrować się na wyposażeniu ciała i umysłu we wszystko, czego potrzebują, aby prawidłowo funkcjonować.

Tak więc równowaga między składnikami odżywczymi ma kluczowe znaczenie i już się pogłębiliśmy, na przykład, dlaczego pokarmy bogate w białko po prostu nie mogą być nieobecne ze względu na ich funkcję “elementów budulcowych ludzkiego ciała”, a także dlaczego nie możemy obejść się bez witaminy B1, zwanej także tiaminą, która ma kluczowe znaczenie dla produkcji energii.

Istnieją zatem pewne pokarmy, które, bardziej niż inne, są w stanie zapewnić naszemu organizmowi ładunek do walki ze zmęczeniem, osłabieniem i stresem, i to właśnie one nazywane są “produktami energetycznymi”, ponieważ poprawiają naszą wydajność, czyniąc nas bardziej aktywnymi i skutecznymi.

Produkty energetyczne: porady z dziennik żywności

Produkty energetyczne porady z dziennik żywnościŻEŃ-SZEŃ

Pobudzający i pobudzający par excellence żeń-szeń ma kilka właściwości: w rzeczywistości jest użytecznym lekarstwem na niskie ciśnienie krwi, ale także cenną alternatywą dla kawy. Jest to korzeń pochodzenia chińskiego o właściwościach ożywczych, energetycznych i trawiennych. Jest oferowany zarówno jako dodatek, jak i proszek, a często jako “kawa”: ma słodkawy i zdecydowany smak.

MIÓD

Miód jest pokarmem o wysokiej wartości odżywczej, odpowiednim dla osób uprawiających sport, ale także dla osób cierpiących na hipoglikemię: składa się z cukrów, głównie fruktozy, i jest często stosowany jako alternatywa do słodzenia napojów i deserów. Zużywając nawet niewielką ilość energii, ciało natychmiast otrzymuje energię, która jest natychmiast zużywana, a zatem jest jednym z najczęściej używanych produktów energetycznych. Dzieje się tak również ze względu na swoją wszechstronność, która pozwala nam spożywać go w naturalnej postaci, w gorącym napoju lub w cieście.

BAKALIE

Migdały, orzechy włoskie, orzechy laskowe, orzeszki ziemne, Orzeszki piniowe, pistacje, a im więcej masz, tym więcej wkładasz. Wszystkie suszone owoce są w rzeczywistości bardzo cennym pokarmem energetycznym, który pomaga nam przeciwdziałać zmęczeniu i wyczerpaniu. Ponieważ jest to wysokokaloryczne jedzenie, ważne jest jednak monitorowanie ilości: najlepiej unikać przekraczania 30-40 gramów dziennie, aby nie zakłócać wysiłków dietetycznych. Kiedy zamiast tego jeść suszone owoce? Zawsze z tego samego powodu najlepiej spożywać go na śniadanie lub jako przekąskę rano. Jest więc idealna na zdrową “przerwę na kawę” i jest gotowa dać nam Sprint niezbędny do wykonania wszystkich zadań dnia!

ALGI SPIRULINA

Spirulina jest specjalną algą, którą wielu uważa za” pożywienie ” ze względu na wiele przydatnych cech, które są jej przypisywane, wśród których nie umyka zdolność do utrzymania organizmu w czasie stresu lub zmęczenia.

Uważa się, że profil odżywczy może być tak wysoka, że spirulina może być żywność przydatna również do zwalczania niedożywienia: został wprowadzony, w rzeczywistości, w niektórych projektach w Afryce i pierwsze wyniki wyglądają sugerować, że nawet minimalną dawkę, wprowadzenie do codziennej diety dzieci, ich twarze stają się zdrowsze i bardziej energiczne.

PSZENICA

Pszenica, zdolna do dostarczania organizmowi błonnika i glukozy o powolnym uwalnianiu, jest również cennym pokarmem energetycznym. Jednak nie musisz spożywać (tylko) klasycznego chleba, makaronu i pokrewnych: w rzeczywistości możemy również włączyć kiełki pszenicy do diety. Jest to zarodek pszenicy, który zawiera już wszystkie substancje, które znajdujemy w roślinie po uprawie: aminokwasy o wysokiej wartości biologicznej, sole mineralne, witaminy z grupy B, E, D i kwas foliowy. Zwykle łączy się go z napojami mlecznymi lub warzywnymi lub w zupach, zupach i sałatkach.

BANAN

Ci, którzy czują się szczególnie zmęczeni, powinni wiedzieć, że mogą liczyć na sole mineralne, a zwłaszcza potas i magnez znajdujące się w bananach. W rzeczywistości, nawet jeden płód jeść natychmiast stawia do dyspozycji siły gotowe do użycia i wyciągnął trochę o tym: pomóc, w rzeczywistości, poprawić nastrój i zrelaksować ciało. Dla tych, którzy chcą eksperymentować, polecamy to pyszne mleko bananowe, idealne do dostarczenia nam całej potrzebnej energii.

TRAWA MATE

Jedyne odniesienie do Erba mate lub yerba mate katapultuje Cię do argentyńskiej pampy, gdzie w Europejskiej wyobraźni nikt nie może się obejść bez jego mate, nazwy Zwykle drewnianego pojemnika, w którym pozostawiasz trawę do naparu. Nie wszyscy wiedzą, że to zioło o właściwościach energetycznych można łatwo znaleźć we Włoszech, szczególnie w składzie herbat ziołowych i naparów. Idealny do po posiłku ze względu na właściwości trawienne, zioło mate jest zalecane do przywracania energii zużywanej w ciągu dnia.

JAJECZNICA-GLAZURA

Ubite jajko rano, podczas stresu lub podczas zmiany sezonu, jest jednym z klasycznych “środków babci” na zmęczenie. Z żywieniowego punktu widzenia sekret tkwi w bogatych ilościach witaminy B zawartej w jajach, które pomagają bardzo szybko przekształcić żywność w energię. Uważaj jednak na ilość: zbyt wiele może nas skrzywdzić!

GORZKIE KAKAO

Dobra wiadomość dla łakomczuchów, którzy czują się trochę zmęczeni: kakao jest częścią energicznych potraw. Ale dobrze jest dokonać pewnych różnic: mówimy, w rzeczywistości, ciemną czekoladę, która zawiera substancję, teobrominę, która poprawia naszą odporność na zmęczenie i aktywuje nas. Ponadto kakao stymuluje produkcję serotoniny, hormonu szczęścia, i zmniejsza codzienny stres, nie zapominając o przyjemnym poczuciu psychicznej satysfakcji, która powstaje z kwadratu dobrej tabliczki czekolady. Mam na myśli, że jest to idealne jedzenie energetyczne, ale co, jeśli czekolada była w niebezpieczeństwie i skończyła się?

Leave a Reply